Дитина та дорослий контент
Діти активно користуються гаджетами та виходять в Інтернет. Це сприяє розвитку дитини та набуттю нових знань. Але не забувайте, що в мережі є величезна кількість контенту, який не призначений для маленьких глядачів. Різні відео та фільми негативно впливають на дитину і навіть можуть спровокувати розвиток комплексів. Тому важливо стежити за тим, який контент споживає дитина.
Чому діти дивляться контент для дорослих?
По-перше, варто розрізняти два моменти: дитина випадково натрапляє на контент для дорослих або постійно його шукає. У першому випадку достатньо встановити обмеження і провести бесіду. Молодші школярі можуть навіть не усвідомлювати, що бачили щось жахливе. Тому не лайте дитину і слухайте її.
Діти, найчастіше підлітки, спеціально шукають фільми для дорослих. Це виправдано:
- інтерес;
- нудьга;
- відсутність сімейної близькості;
- підвищений рівень тривожності.
Дитину може зацікавити тема стосунків між людьми. Якщо не говорити з підлітком про такі питання, логічно, що він піде за відповідями в Інтернет. Особливо це стосується дітей, яким заборонено обговорювати такі питання.
Коли дитині немає чим зайнятися, вона регулярно користується Інтернетом. Старі іграшки та відео набридли, а вона шукає нових розваг. У мережі є чимала кількість корисного контенту та різноманітних уроків. Але не забувайте, що є речі, які дітям не варто бачити. Тому чудовим помічником стане застосунок для батьківського контролю Kroha, що забезпечує фільтрацію контенту в інтернеті.
Фільми для дорослих дарують фантомне відчуття близькості. Якщо дитина почувається непотрібною чи покинутою, вона шукатиме ці почуття в Інтернеті. Переглядаючи такі ролики, дитина не переживає, що її виженуть або насварять. Часто ця проблема стає причиною залежності. Відчуття того, що ти потрібний і люблений, зникає, коли фільм закінчився. Тому дитина шукає нове відео.
Підлітки в стані тривоги не завжди розуміють причину свого стану. Але вони намагаються цього позбутися, тому звертають увагу на відео для дорослих. При цьому діти зазвичай не помічають, що в моменти нервового напруження шукають розради в неадекватному контенті.
Що робити, якщо дитина бачить контент для дорослих?
Отже, ви дізналися, що дитина дивиться контент для дорослих. Природна реакція — шок. Перше, що потрібно зробити, це заспокоїтися. Не потрібно кричати на дитину, звинувачувати її в чомусь або вживати необдуманих заходів. Все це лише погіршить ситуацію. Дитина може стати потайливою або взагалі перестати проявляти інтерес до чогось нового.
Важливо розуміти, що якщо ви бачите, що дитина цікавиться контентом для дорослих, то саме час обговорити з нею ці речі.
Для молодших школярів ідеальним рішенням буде веб контроль. Він не пустить дитину на сайти з небезпечним вмістом. При цьому не забувайте, що дитина може шукати заборонений контент на інших пристроях. Вам потрібно проговорити, що контент для дорослих не призначений для дітей; в ньому немає нічого цінного. Дитина повинна розуміти, що якщо є якісь питання, він може їх з вами обговорити.
Якщо в історії відвідувань ви знайшли сайти для дорослих, вам потрібно встановити блокування сайтів від дітей, щоб обмежити доступ до неприйнятного вмісту. У цій ситуації краще промовчати, щоб не зіпсувати стосунки з дитиною, особливо якщо це підліток. Потрібно підходити до цієї теми та делікатно обговорювати питання.
Поради батькам, як захистити дитину від неприйнятного контенту
Пам'ятайте, що табуйовані теми завжди викликають великий інтерес. Якщо в сім'ї немає тактильного контакту, батьки холодні один до одного і не говорять з дитиною про секс; він буде шукати відповіді на свої запитання в Інтернеті, або запитає у друзів. Однак другий варіант може бути гіршим.
Щоб дитина не шукала в інтернеті контент для дорослих, потрібно:
- відверто говорити про стосунки між чоловіком і жінкою;
- не сварити за цікавість;
- виражати почуття в родині;
- підтримувати тактильний та емоційний контакт;
- будувати довіру з дитиною.
Молодим користувачам досить легко обмежити потенційно неприйнятний контент та вміст для дорослих. На таких сайтах заборонено використовувати спеціальні програми, такі як дитячий режим.
Підліткам потрібен інший підхід. Допомогло б, якби ви розповіли дитині, що в житті все відбувається не так, як у фільмах для дорослих. Що це, власне, вистава. Це допоможе уникнути розчарувань у відносинах і інтимній близькості. Крім того, таким чином можна запобігти появі комплексів у підлітковому віці.
Не забувайте, що контент для дорослих часто містить куріння, алкоголь та різноманітні психоактивні речовини, деструктивну та асоціальну поведінку. На жаль, підлітки можуть романтизувати це та успадкувати кумирів і головних героїв. Батьки повинні пояснити, чому це все погано. Що вживання речовин є шкодою шкідливо для здоров'я, а хуліганство є порушенням закону.
Програми для захисту дітей в Інтернеті
Найкращий варіант, щоб захистити дітей від контенту для дорослих. Ці унікальні програми забезпечать блокування сайтів з небажаним контентом, реклами та банерів.
Ви можете використовувати пошуковий фільтр, щоб захистити маленьких користувачів. У цьому випадку дитина буде бачити лише ті сайти, які ви дозволите.
У випадку з підлітками все складніше. Ви можете встановити захист від дітей, але дитина старшого віку може легко обійти блокувальник. Крім того, вона може шукати вміст у публічній мережі Wi-Fi або на телефоні друга. Тому важливо встановити з дитиною довірчі стосунки та дати їй відповіді на всі запитання.
Головне – не перетинати тонку межу тотального контролю. Якщо ви постійно перевіряєте браузер підлітка, він перестане вам довіряти. У цьому випадку найкраще встановити контроль часу. Таким чином ви покажете дитині, що вона може шукати потрібну інформацію, але не більше встановленого ліміту. Решту часу можна присвятити спільним захопленням, прогулянкам або спілкуванням. Такий підхід буде працювати набагато краще, ніж будь-які обмеження.