Батьківський контроль зі словами
Не секрет, що нове покоління багато часу проводить в Інтернеті. Сучасних дітей і підлітків навіть важко уявити без смартфонів і акаунтів в соціальних мережах. Але що найчастіше шукають на просторах всесвітньої мережі, що хвилює молоде покоління?
Дитина повинна вміти правильно користуватися таким потужним інструментом, як Інтернет, щоб не стикатися з неприємними ситуаціями, а дорослі повинні забезпечити їй контроль і підтримку, а за потреби – застосувати часові обмеження програми.
Перш за все, потрібно оцінити готовність дитини самостійно користуватися доступом до Інтернету. Чим молодша дитина, тим більше дорослі повинні контролювати вміст, який вона переглядає. Тому додаток «батьківський трекер» https://parental-control.net/ є обов’язковим на всіх пристроях, якими користується дитина.
Додаток батьківський контроль Kroha дозволяє захистити вашу родину від небажаних сайтів і обмежити час, проведений в Інтернеті. Так званий «дитячий фільтр» дозволяє зробити Інтернет безпечним місцем для дітей. Відмінною особливістю дитячого режиму є те, що батько-вихователь може спостерігати за дітьми та вирішувати, де поставити блокування від дітей.
Поговоріть зі своєю дитиною перед виходом в Інтернет
Головна помилка — думати, що діти сидять в якомусь іншому інтернеті. Тому перед тим, як познайомити дитину з глобальною мережею, варто сказати всі «за» і «проти». Розкажіть малюкові про те, що його там чекає і з чим він може зіткнутися. Як кажуть, попереджений – значить озброєний.
Проводячи грубі паралелі, можна порівняти Інтернет з будь-яким іншим інструментом, яким ми користуємося в житті. Електрика смертельна при необережному використанні, але замість того, щоб повністю переходити на свічки та газ після народження дитини, ми пояснюємо дітям, як правильно поводитися, щоб електрика приносила їм користь, а не шкоду. І вставляємо вилки в розетки, як простий дитячий охоронець.
Так само і з Інтернетом. Коли ви починаєте знайомити дитину з комп’ютерними та інтернет-технологіями, почніть пояснювати елементарні правила безпеки.
Навчання та спостереження за дитиною є найважливішими факторами для її захисту від можливого шкідливого впливу інформаційних технологій. Але, так само як і з електричними розетками, для повного спокою потрібен технічний засіб, який забезпечує безпеку дитини, навіть якщо малюк «зайве бавиться» і поруч немає дорослих.
Найпопулярніші дитячі пошукові терміни
Відео
Як виявилося, найчастішим запитом в мережі є відеоконтент (17,25% усіх запитів). Причому шукають переважно не відео пікантного змісту, а мультфільми, відеоблоги, трансляції комп'ютерних ігор. Багатьом дітям сьогодні навіть веселіше спостерігати, як хтось грає в гру, ніж грати в неї самим. Аніме-серіали все ще популярні. Вони займають чільне місце серед запитів.
Соціальні мережі
Ще одна актуальна тема – онлайн-спілкування та обмін фотографіями. Його частка в статистиці склала 13,59% від усіх запитів. Діти активно освоюють соціальні мережі, а саме: Facebook, Instagram, TikTok. Має попит, як виявилося, і Google-пошта.
Трансфери
Іноземні мови, за статистикою, цікавлять дітей не менше, ніж їхніх батьків. Але молоде покоління хоче не вчити, а відразу перекладати. Тому після соціальних мереж діти шукають такі сервіси, як Google Translate (9,88% усіх запитів).
Ігри
Звичайно, головний біль батьків - інтерес дітей до комп'ютерних ігор, нікуди не поділася. Але в рейтингу ці хобі зайняли лише четвертий рядок (9,09% від усіх запитів), і їх популярність з часом падає.
«Вміст для дорослих»
Можна з упевненістю сказати, що це далеко не основний запит для молодого покоління. У рейтингу він займає лише п'ятий рядок - за посиланням на "дорослі" сайти перейшли 8,59%.
Я хочу вчитися!
Так, і це може бути! У списку найпопулярніших пошукових запитів дослідження опинилося на шостому місці (4,86% від усіх запитів). Дійсно, школярів в першу чергу цікавлять готові домашні завдання. Учні також у захваті від математичних ігор, космосу, словників і науки в цілому.
Інтернет, діти, батьки
Діти піддаються високому ризику проблеми безпеки в глобальній мережі та потребують контролю користувача. Це пов’язано з високою Інтернет-активністю дітей та відсутністю контролю за часом, а також низькою поінформованістю батьків про шкідливість Інтернет-середовища. З низкою проблем, які виникають в Інтернеті, дітям, через недосвідченість, важко впоратися поодинці. Ось чому вам слід використовувати батьківський WEB контроль.
Якщо ви хочете обмежити час перебування вашої дитини в Інтернеті за екраном, ви повинні робити це поступово. Звичайно, це не викличе великого ентузіазму - адже діти хочуть побродити в інтернеті. Не варто ставитися до дитячого телефону як до глобальної проблеми, але безпечний контроль все одно потрібен. Спробуйте пояснити, що ви це розумієте він любить розмовляти телефоном, але це обмеження необхідне для захисту дітей.
А поки ви обмежуєте час використання ігрових додатків, ви можете залучити дитину до спільних занять, наприклад, сходити в парк, разом приготувати щось смачненьке або попросити допомогти прибрати вдома. Чудово, якщо у дітей є свої домашні справи, це зробить їх більш відповідальними, самостійними, допоможе в подальшому житті.
Важливо бути відкритим для дитини, бути її опорою, щоб вона знала, що у неї є рідні, до яких вона завжди може звернутися. Беріть участь у його житті, цікавтеся, як у нього справи, шукайте точки дотику, будьте для нього прикладом. Звичайно, якщо мама чи тато цілими днями в Інтернеті, що можна вимагати від дитини?
Якщо ви живете насиченим і цікавим життям і самі маєте хобі, то є можливість стати позитивним прикладом для дитини. Адже нас оточує не лише Інтернет.