picture

Як захистити свою дитину від кібербулінгу в школі?

Кіберзалякування – це коли одна особа або група агресивних людей переслідують когось в Інтернеті та/або заохочують до цього інших. Найчастіше це відбувається протягом тривалого проміжку часу, але це може бути й одноразовий випадок, але завжди з серйозними наслідками.

Основними видами переслідування в Інтернеті є тролінг або мобінг. Це терміни для залякування та підбурювання. 

Ненависть - це образливі коментарі. 

Флеймінг - відверто агресивна сварка, яка переростає у сварку і залучає багато людей - таке розпалювання війни на просторах Інтернету. 

До специфічного кібербулінгу відносять також аутінг – оприлюднення особистої інформації без згоди власника, прямі погрози, паплюження та плітки. А також фріпінг – коли агресор отримує доступ до акаунту людини в соціальних мережах. Коли люди створюють фейкові акаунти, фейкові профілі, використовують чужі номери телефонів чи адреси електронної пошти – це також вважається кібербулінгом.

Є й інші види кібербулінгу в школі, але суть такої поведінки одна – завдати психологічної шкоди іншій дитині. На відміну від конфлікту, булінг не передбачає пошуку компромісу: жертва не має можливості висловитися та відстояти свою думку, її залякують та принижують, не дають виходу із ситуації. Залякування – це завжди жорстока ситуація.

Що робити батькам?

Головна мета батьків – захистити дітей від кібербулінгу. Для цього є доступний онлайн-сервіс «Батьківський контроль». Дуже важливо стежити за малюками в підлітковому віці. Тільки надійна сім'я може захистити дітей. 

Батьки-опікуни повинні знати про переваги та функції батьківського нагляду та повністю використовувати його для спостереження за дитиною:

  • Розташування малюка. Ви завжди можете побачити, чи ваша дитина в школі, чи в небезпечному місці;
  • Додаток для моніторингу. Це дає вам можливість керувати дитиною та видаляти програми з надто дорослими користувачами та неприйнятним вмістом;
  • Дочірній фільтр. Ця функція запобігає випадковому доступу дитини до заборонених вебсайтів, відео, фільмів тощо;
  • Зменшіть час використання екрана. Заради безпеки вашої дитини краще не відвідувати соціальні мережі пізно ввечері. Батьки можуть встановити розклад для телефону дитини;
  • Блокування від дітей дозволяє встановити час доступу до певних програм. Наприклад, блокувати ігри протягом навчального дня;
  • Керуйте дитиною, переглядаючи контакти, фотографії та історію повідомлень.

Чому важливо контролювати дітей за допомогою дитячого режиму?

Інтернет для дітей одночасно дуже корисний і небезпечний. На жаль, багато дітей і дорослих є злими. В Інтернеті можна знайти величезну кількість вірусних сайтів, насильницьких ігор і кривдників. Тому безпека дітей має бути однією з головних турбот батьків. Тільки ви можете захистити свою дитину за допомогою веб контролю від негативних ситуацій.

Діти не вміють правильно і повністю визначити небезпеку. Ви повинні їм допомогти.

Спостереження за дітьми дозволить вчасно виявити кібербулінг над дитиною. 

Найчастіше це проявляється наступними способами:

  • Погрози в листуванні;
  • Відверті зображення або відео можуть надсилатися вашій дитині;
  • Булінг в іграх через програші;
  • Наявність негативних коментарів під фотографіями вашої дитини в соціальних мережах.

Також майте на увазі, що ви можете не помітити залякування. Тому важливо звернути увагу на поведінку дитини з дитячим охоронцем. Якщо дитина ні з ким не спілкується, ходить у незнайомі вам місця, надто довго грає в ігри, завантажує підозрілі програми – це можуть бути наслідки кібербулінгу. За допомогою дитячого контролю ви можете їх швидко виявити.

Завдання батьків – зрозуміти (адже захист дітей – це постійний процес, а не результат), скільки часу дитина проводить в Інтернеті, з ким і про що спілкується, які сайти відвідує, з якою частотою. Лише з таким розумінням потрібно починати розумно виправляти ситуацію та впливати на неї. У деяких випадках батьківський контроль на екрані навіть корисніший, ніж лекції та інші не завжди дієві заходи впливу.

Як пояснити дитині необхідність спостереження?

Багато батьків не вважають за потрібне говорити своїй дитині, що вони слідкують за часом перед екраном і встановлюють дитячий фільтр, вважаючи, що це зробить її ще більш скритною. Але ви повинні бути чіткими. Якщо дитина захоче приховати щось заборонене поза домом, вона знайде спосіб це зробити. Це її вибір. Але ви встановлюєте правила у своєму будинку, і ви повинні оприлюднити їх. Перш ніж перевірити телефон дитини, повідомте їй про ваші наміри. У цій ситуації важливо бути чесним. Скажіть їй: “В Інтернеті багато небезпечних людей і додатків. Захист сім’ї — наша спільна мета. Ми, як твої батьки, навчимо тебе розпізнавати кібербулінг і боротися з ним. Батьківський контроль допоможе нам у цьому."

Хоча це може статися не відразу, дитина обов'язково зрозуміє вас і погодиться з умовами вебконтролю. Контролюйте дитину і водночас навчіть її розпізнавати кібербулінг. Так він буде подвійно захищений.

Recent articles