picture

Як смартфони впливають на дитячу психологію

Сьогодні цифрові технології доступні не лише дорослим ― мобільний телефон вже давно перестав бути ознакою престижу та не використовується лише для дзвінків та СМС. І трирічна дитина зі смартфоном чи планшетом в руці вже нікого не дивує, тому що це стало нормою. Але чи потрібен маленькій дитині подібний пристрій? Цю тему підіймають психологи та соціологи вже не один рік ― і тема насправді складна. На перший погляд, немає нічого поганого в тому, що дитина самостійно вмикає улюблений мультик чи грає в комп’ютерні ігри. Очевидний плюс полягає в тому, що дитині цікаво. Вона рідше відволікає батьків з будь-якого приводу, тому що зайнята тим, що їй дійсно подобається.

Взагалі інтернет ― це геніальний винахід: уявіть, що б ми робили під час карантину, якби не світова мережа. Завдяки інтернету ми завжди знаходимо собі заняття для душі ― це може бути перегляд цікавого фільму чи передачі, прослуховування улюбленої музики, спілкування з друзями тощо . Але доросла людина самостійно обирає контент, на відміну від дитини: кожна дитина, незалежно від генетичних даних та загального розвитку, вбирає в себе все, наче губка. 

В епоху бурхливого розвитку інформаційних технологій, коли в мережі Інтернет є доступ до будь-якої інформації, дитина буде споживати абсолютно різний контент ― на жаль, і той, який може зашкодити дитячій психіці. Переважна кількість батьків, навіть молодих та прогресивних, хотіла б обмежити час користування девайсом ― врешті-решт, для повноцінного розвитку дитини просто необхідні різні види діяльності, враховуючи активний відпочинок, регулярні прогулянки на свіжому повітрі, заняття творчістю тощо. 

Звичайно, у використанні сучасних гаджетів є плюси ― давайте й почнемо з них. 

  • Розвиток дрібної моторики. Коли дитина грає в комп’ютерну гру чи малює на планшеті, вона автоматично тренує м’язи рук та пальців.
  • Покращення когнітивних навичок. Загалом це досить спірне питання, тому що всім відомо, що надмірне «захоплення» гаджетами з дитинства призводить до так званого кліпового мислення. Наслідком стає те, що вже доросла людина важко сприймає великі обсяги інформації, втомлюється від читання тощо, тому що звикла мислити кліпами та картинками. Але якщо дитина буде користуватися девайсом декілька годин в день, в цьому немає нічого страшного. Навпаки, перегляд хороших мультфільмів, розвиваючі ігри, вивчення іноземної мови до школи за допомогою дитячих онлайн-курсів ― це якраз те, що тільки піде на користь. 
  • Розвиток лідерських якостей. Коли дитина грає в комп’ютерну гру, вона хоче виграти. І коли вона виграє, для неї це успіх. Тому не варто хвилюватися стосовно того, що комп’ютер травмує дитячу психіку ― це відбувається лише у випадку надлишкової та абсолютно непотрібної дитині інформації. Позбавте своїх дітей від «спаму». Якщо дитина буде споживати потрібний їй контент з певним часовим обмеженням, ніяких проблем не виникне взагалі. 

Щодо мінусів…

  • Різкий «стрибок» в розвиткові мозку у віці 3-5 років часто призводить до того, що в майбутньому підліток починає помітно відставати ― всі вищі психічні функції заторможуються. Тому до гаджетів дитину потрібно привчати поступово. 
  • Може почати розвиватися дефіцит уваги ― цим, до речі, страждає багато дітей. Проявляється це в тому, що дитина ні на чому не може сконцентруватися ― і це може негативно вплинути на її навчання в школі.
  • Дитяча депресія ― так, вона може виникнути в людини будь-якого віку. В дітей депресія теж буває. І головним каталізатором її виникнення часто стають соцмережі. Можливо, чули що-небудь про кібербулінг? 
  • Що стосується фізичного самопочуття, в дитини можуть значно погіршитися зір та слух; також досить часто виникають проблеми з поставою та ожирінням. 
  • Дитина може стати дратівливою, занепокоєною, в неї можуть початися проблеми зі сном. 

І щоб цього всього запобігти, встановіть Parental Control Kroha ― це максимально зручна програма, створена для безпеки дітей. Тепер телефон дитини буде під вашим контролем, і ви зможете все налаштувати таким чином, що син чи донька будуть споживати лише той контент, який здається вам доречним. 

Почати користуватися цією програмою просто ― ви завантажуєте мобільний додаток на свій смартфон в Play Market чи App Store та синхронізуєте пристрої ― свій та дитячий телефони. 

З Parental Control Kroha ви зможете:

  • встановити місцезнаходження дитини (ця функція знадобиться тоді, коли дитина довго не повертається додому зі школи, а ви перекручуєте в голові різноманітні негативні сценарії);
  • блокувати певні додатки, які, на вашу думку, шкодять вашій дитині ― це ж стосується і сайтів; 
  • слідкувати, з ким та про що дитина спілкується;
  • обмежувати екранний час ― і в дитини, наприклад, буде лише година на онлайн-розваги. 

Насправді функцій набагато більше ― спробуйте скористатися цим зручним додатком. Впевнені, що вам сподобається. Але потрібно пам’ятати про те, що виховувати дитину потрібно в 5, а не в 15. Тому якщо ваша дитина ще дошколярик, саме час навчати її дисципліні та витримці. І тоді ви отримаєте те, що мрієте ― через певний час дитина стане вашим справжнім другом та помічником. 

Recent articles