ТОП-7 рекомендацій дозованого користування смартфоном дитиною
Мобільні телефони, смартфони та інші пристрої стали частиною нашої реальності. Їх наявність навіть у дітей сьогодні не є ознакою заможності сім’ї, а скоріше звичним явищем – це простий і надійний спосіб забезпечити безпеку дитини, зберегти можливість бути завжди на зв’язку, дізнаватися про місцезнаходження онлайн дитини у будь-який час... Проте, крім очевидних переваг, сам смартфон має й небезпеки, які потрібно розпізнавати та вміти вчасно попередити.
Навіщо потрібен захист дітей від пристроїв?
Дитина, яку опікун залишив саму зі смартфоном, має всі шанси потрапити в біду. На це є багато причин: педофіли, які пильнують своїх жертв у віртуальному просторі, де дорослі не мають можливості стежити за дітьми; контент «18+»; сайти з грошовими ставками й просто шахраї, здатні влитися в довіру немовлят і стати загрозою безпеці сім'ї.
Нарешті, години, проведені в іграх і на розважальних сайтах, стають серйозною проблемою, якщо батьки не намагаються контролювати час, проведений дитиною в Інтернеті. В результаті страждає успішність, порушуються навички спілкування в реальному світі, шкодить здоров'ю, а замість того, щоб стати дитячим охоронцем і помічником, пристрій перетворюється на ворога.
Обмеження часу використання дитячого телефону
Педіатри, психологи, експерти з безпеки дітей твердо переконані, що сімейний контроль, покликаний обмежити час перед екраном, необхідний дитині.
Загальноприйнятими є такі норми:
- До 2 років – кілька хвилин на день;
- до 4 років – не більше ніж годину;
- до 10 років – півтори години;
- До 13-14 років – 2 години.
Дорослим, які піклуються про фізичну та психологічну безпеку дитини, варто пам’ятати про ці цифри.
7 рекомендацій щодо дозованого користування смартфоном дитиною
Ось кілька рекомендацій, які не завадять вашим дітям користуватися новітніми технологіями, але допоможуть розв'язувати виниклу проблему смартфонозалежності:
- Створіть у своєму домі «Зони без пристроїв». Встановіть щось схоже на батьківський контроль для використання смартфона, наприклад, на кухні чи в їдальні. Обмеження повинні стосуватися всіх членів родини! Не можна змушувати дітей відмовлятися від улюблених іграшок і соціальних мереж, а самостійно перевіряти електронну пошту та читати новини. Навчіться спілкуватися з близькими без гаджетів.
- Встановіть розклад. Включіть у режим дня дитини час для використання смартфона та періоди, коли використання техніки заборонене. Наприклад, відкласти телефон під час виконання домашнього завдання чи роботи в саду.
- Шукайте альтернативу. Буде легше захистити дітей від небажаних звичок, пов'язаних з телефоном, якщо ви зможете зацікавити їх чимось іншим. Виберіть разом хобі, яке буде цікаве вашому підлітку, або проводьте час разом за спільною справою: готуйте обід, грайте в настільну гру, дивіться улюблену передачу. Це не тільки скоротить час, проведений за смартфоном, а й нагадає дитині, що у неї є близькі люди, які її люблять і оберігають.
- Звернення до свідомості вашого сина чи доньки. На жаль, не існує блокувальника, який би обмежував доступ дітей до смартфона в реальному житті. Повністю захистити дитину від сучасних технологій неможливо, і це не є необхідним. Однак ви можете поговорити з дитиною і обговорити межі допустимого часу, наприклад, обмежити час використання ігрових додатків до 40 хвилин на день або перегляд відео на YouTube – не більше пів години.
- Додайте елемент гри. Після того, як ви встановите правила користування дитячим смартфоном в щоденному режимі, запишіть їх і влаштуйте невеличку урочисту церемонію підписання. Можна розробити систему винагород, наприклад, пообіцявши дитині поїздку в парк розваг або на концерт за виконання обіцянок.
- Наведіть особистий приклад. Якщо ви самі не піднімаєте голову від екрана, то не має сенсу сподіватися, що всі перераховані заходи спрацюють. Не впадайте в крайнощі. Смартфон можна забрати лише як покарання за серйозне порушення правил, але не як профілактичний захід.
- Завантажте програму спостереження за дітьми. Якщо ваша дитина порушує встановлені правила, вам доведеться подумати, як суттєво обмежити час, проведений за смартфоном. На щастя, батьки можуть зробити це просто та економічно ефективно, встановивши програму моніторингу на свій телефон. Це простий та ефективний спосіб сімейного контролю, який дозволяє безпечно контролювати використання смартфона дитиною.
Яка мета програми для сімейного моніторингу?
Чому додаток? Фізичний вплив на підлітка – постійні перевірки, спроби стежити за дитиною, час від часу підтягування чи відбирання телефону – забирає багато душевних сил, призводить до сварок і не сприяє зміцненню здорової атмосфери в родині. Але ви можете контролювати дітей за допомогою програми Батьківський контроль м’яко і ненав’язливо, відстежуючи події їхнього життя, але не змушуючи їх відчувати постійний тиск.
Батьківський контроль Kroha є чудовим прикладом програми, яка дозволяє контролювати час перебування вашої дитини перед екраном і за бажанням встановити батьківський контроль. Він блокуватиме певні вебсайти, коли буде досягнуто ліміту їх використання, але не завадить вам здійснювати та приймати дзвінки.
Крім того, Батьківський контроль є своєрідним путівником для батьків, оскільки дозволяє отримати точні дані про те, скільки часу дитина провела у віртуальному світі та які інтернет-ресурси вона відвідувала, показуючи дорослим, на що варто звернути пильну увагу. Це справжній батьківський путівник за інтересами та нахилами підлітка!
Переваги програми моніторингу дитини
Додаток «Контроль користувачів» дозволяє не тільки встановлювати розумні обмеження на час користування пристроєм, але й виконувати масу інших дій для підвищення безпеки дитини під час користування смартфоном.
Сімейний моніторинг дасть вам можливість:
- У будь-який час отримати інформацію про місцеперебування дітей. Крім того, навіть без вашого запиту gps батьківський контроль сигналізує, що дитина вийшла за межі позначеної вами безпечної зони.
- Встановіть блокування від дітей на небажані сайти та програми.
- Використовуйте провідник екрана, щоб переглянути історію викликів і список контактів.
- Мати доступ до листування.
- Переглядайте фотографії, зроблені вашою дитиною, або отримані від інших на її смартфоні.
- Будьте в курсі всіх дій смартфона в хронологічному порядку.
- Відстежуйте рівень заряду батареї, стан вільної пам'яті та інтернет-трафік.
- Встановлюйте дочірні фільтри, створюйте чорні списки та при необхідності повністю блокуйте смартфон.
Окремим плюсом додатка є те, що його неможливо видалити самостійно дитиною. Будьте впевнені, що пустотливий підліток не обійде налаштування, щоб зробити щось «незаконне».
Природно, кожному з нас хочеться використовувати всі доступні методи для захисту сім'ї. Однак пам'ятайте, що довірчі відносини з дитиною важливіше вашого спокою. Не перестарайтеся з вторгненням в його особисте життя; не зловживайте обмеженнями екрана, блокуванням і методами спостереження. Будьте максимально делікатними у своєму контролі, і тоді Батьківський контроль буде служити виключно на благо вам і вашим близьким.
Безпека дітей, місцеперебування дитини, опікун, стежити за дітьми, сімейна безпека, контроль часу, охорона дитини, дитячий телефон, сімейний контроль, обмеження часу використання екрана, батьківський контроль, стежити за дітьми, захистити дітей, захищати сім’ю, блокувальник дітей, обмеження часу додатків, спостереження за дитиною, обмежити час, додаток для моніторингу, сімейний контроль, безпечний контроль, стежити за дитиною, контролювати дітей, стежити за часом екрана, батьківський контроль, посібник для батьків, посібник для батьків, моніторинг дитини, контроль користувача, безпека дітей, Сім'я моніторинг, місцеперебування дітей, батьківський контроль, блокування від дітей, дитячі фільтри, захист сім'ї, обмеження екрана.