picture

Освіта дітей в епоху екранів

Світ кардинально змінився. Він став набагато більш технологічним і взаємопов’язаним. Сьогодні не потрібно бігти до бібліотеки, щоб отримати будь-яку інформацію. Вам не потрібно запитувати сусідів чи знайомих, як працює та чи інша штука, що робити в подібній ситуації та багато іншого.

Діти теж різні. Сучасні діти знають набагато більше, ніж ми в їхньому віці. Цифровий розрив - це вже не страшно, адже вони з дитинства ростуть з екранами в руках. Але як це впливає на розвиток і здоров'я в цілому? Чи будуть якісь наслідки?

Цифровий світ уже навколо нас, і він залишиться з нами. Почалася нова ера. Перед нами стоїть складне завдання: розробити принципи навчання дітей в епоху Інтернету. Необхідно розробити та встановити ясні правила, які сприятимуть ефективному навчанню дітей, а також гарантуватимуть їхню безпеку і здоров’я.

Найголовніше – ознайомитися з ресурсом Батьківський контроль Kroha. Програма контролю дітей допоможе відстежити та точно дізнатися, скільки часу ваша дитина проводить за гаджетами. Але перш ніж ми це зробимо, ми повинні зрозуміти це для себе, перш ніж ми зможемо навчати наших дітей. Якщо ми добре підготовлені та заглиблені в технологічний прогрес, ми можемо раціонально говорити про все це з нашими дітьми.

Ми здобудемо їхній авторитет у цій сфері

Якщо гаджет дитячий, не намагайтеся знайти йому заміну. Навпаки, не забороняйте, а покажіть, що є дитячий режим - спеціальне налаштування саме для них! Діти дуже чутливі до лицемірства. Якщо ми робимо в їхніх очах те, що забороняємо їм робити, їхня довіра до нас зникає, забираючи з собою повагу до правил.

Діти потребують спілкування. Якщо ви хочете зрозуміти, чи виникають у дітей проблеми в школі, якими програмами вони користуються чи які сайти відвідують, найнадійніший спосіб знайти відповіді – просто поговорити про це. Сьогодні технології говорять нам все більше про наше життя, але це робить потребу в живому спілкуванні ще більш важливою. Довірена розмова корисніша, ніж перевірка історії веб переглядів чи програми батьківського контролю.

Діти навряд чи коли-небудь зізнаються в цьому, але вони люблять правила. Навіть якщо вони повстають проти них, правила роблять їхній світ більш упорядкованим і безпечним. Це як гра - навіть обмеження часу перед екраном може стати чимось цікавим, якщо ви граєте в неї правильно! Щоб підтримувати діалог, скажіть дітям, що правила будуть змінюватися, відповідно до їх дорослішання.  

Чудовий вихід - встановити розумні межі. Такі рішення можуть бути різними та суб’єктивними, як час для сну, їжі чи політичні погляди. Ви самі знаєте, що в цих питаннях краще для ваших дітей і що прийнято у вашій родині. Ключовий момент, який слід уточнити, полягає в тому, що смартфони та комп’ютери легко використовувати надмірно, тому вам потрібно заздалегідь встановити контроль часу.
Сьогодні навіть книги легше читати в Інтернеті, ніж піти в магазин і купити їх. Навіщо йти в кінотеатр, коли все є в мережі? А ігри... навіть звичайні живі ігри вже нецікаві, адже на екрані є що побачити. І тоді ми стикаємося з проблемою, що діти буквально не сходять з екранів. А як захистити дітей?

Посадіть дитину поруч із собою та поясніть, що обмеження, які ви встановлюєте, спрямовані на захист її здоров’я, врівноваженості та здорового глузду. Потім чітко визначте кілька правил.

Прийнятне і неприйнятне обмеження часу використання гаджета за екраном

Максимальний час за екраном на день (але не забувайте, що Інтернет може знадобитися для домашнього завдання).

Прийнятні та неприйнятні сайти для відвідування (за потреби використовуйте дитячий режим).

Цілком ймовірно, що діти не будуть задоволені контролем часу. Заохочуйте їх проводити час іншими способами. Ми повинні визнати, що правила необхідні та що наші діти повинні рости з розумінням здорових звичок поведінки в цифровому світі.
Угода з вашою родиною не використовувати гаджети в певних місцях у домі або в певних ситуаціях (наприклад, під час їжі, сімейних зборів тощо) може допомогти обмежити час, який ви проводите за екраном у програмі. Почніть з того, що вимкніть телевізор і відкладіть смартфони під час їжі або сімейних зустрічей. Це допоможе дітям і батькам зосередитися на їжі або розмові. Такі вечері можуть стати чудовою традицією для вашої родини!

Після обіду не біжіть дивитися фільм чи сидіти в TikTok, а разом прибирайте чи обговорюйте шкільні завдання. Батькам потрібно більше спілкуватися з вчителями. І навіть якщо ви перебуваєте в онлайн-класі, ви не повинні пускати речі на самоплив і зупинятися, щоб стежити за дітьми. Батьки повинні підтримувати вчителів у використанні цих методів і застосовувати їх вдома, належним чином контролюючи дітей.

Дуже скоро наші діти будуть молодими людьми, які з дитинства розуміються на техніці.

Це може бути добре для них. Однак, якщо ми не навчимо дітей правильно користуватися технологіями зараз, у майбутньому може бути ще більше шкоди.

Recent articles