picture

Дитяча інтернет-залежність — міф чи проблема сучасності

Сучасна діджиталізація б'є всі рекорди - керувати смартфоном може навіть чотирирічна дитина. Розпорядок дня більше немає сенсу - хіба що діти включають мультфільми або улюблену програму. Але які наслідки?

А як щодо дорослих? Який приклад вони подають? Зрештою, ми не можемо уявити своє життя без ранкового прокручування стрічки, перевірки пошти або перегляду YouTube у фоновому режимі.

Звичайно, всі психологи відразу кричать - обмежуй екранний час, завантажуй різні додатки для моніторингу, встановлюйте блокування від дітей і багато іншого. Але навіщо різні, коли є застосунок Parental Control Kroha, який включає всі необхідні інструменти?
Залежність - це нав'язлива потреба виконувати певні дії, попри несприятливі наслідки. Тобто дитина вже не контролює себе. Є об’єкт – комп’ютер, Інтернет чи гра, і дитині необхідно з ним доторкнутися, щоб їй було добре чи не дуже.

Загалом залежність має ряд причин, а саме:

  • Дитина погано почувається в суспільстві;
  • Коли дитина бажала уваги, їй пропонували гаджет;
  • Будь-яка проблема дитини висміювалася;
  • Будь-яка негативна емоція – це сором;
  • Дитину не хвалять, не отримує достатньо уваги, поваги;
  • Дитина бере приклад з дорослих, які весь час проводять у гаджетах;
  • Дитину не обмежували в часі користування гаджетом;
  • У дитини мало друзів або їх зовсім немає;
  • У дитини виникають комплекси з приводу свого характеру, зовнішності, поведінки, форми тіла, звичок.

Кожна проблема має свої наслідки, а залежність тим більше. В результаті дитина може втратити навички спілкування з реальним світом, перестати спілкуватися з людьми, сприймати їх. Мозок починає отримувати стимуляцію від комп'ютера, аналогів якій не існує в реальному світі. Це призводить до руйнування і фізичного здоров'я - погіршення зору, викривлення хребта, порушення опорно-рухового апарату і т. д. І ви просто втрачаєте дитину в прямому сенсі цього слова.

Як визначити, що моя дитина залежна?

По-перше, чи контролюєте ви час, який дитина проводить за гаджетами? Екранний час? Веб контроль? Чи знайомі ви з цими термінами? Тоді ця стаття буде вам дуже корисна!

Існує кілька причин виникнення залежності:

  • Дитина рідко ходить на прогулянки;
  • До дитини майже не приходять друзі, а якщо і приходять, то разом грати в комп'ютерні ігри;
  • Дитина забуває про їжу, забуває про особисту гігієну, про школу;
  • Без комп'ютера чи гаджета дитина відчуває дратівливість.

Звучить знайомо? Зовсім не знаєте рішення чи що робити? Ми знаємо найкращий вихід!

Кожен сучасний гаджет має можливість встановити батьківський контроль. Сьогодні немає нічого кращого за це нововведення. Завдяки екранному посібнику батьківського контролю ви можете регулювати час вашої дитини за допомогою будь-якого пристрою. Дитячий телефон тепер буде строго під вашим батьківським блоком!

Найкраще запроваджувати такий батьківський трекер поступово, інакше не уникнути скандалів і сварок. У дітей дуже тендітна психіка, це загальновідомий факт. Щоб повернути дитину в реальний світ, необхідно щось змінити, а для цього потрібні сили та особливо час. Намагайтеся знайти в собі сили, час і бажання допомогти покращити реальність дитини, щоб у неї виникло бажання повернутися до неї.

Психологи й просто досвідчені люди пропонують багато різних рішень. Найголовніше – більше часу проводити разом. Потрібно разом грати, ходити на марафони, фестивалі, конкурси. Треба урізноманітнити реальність. Все це робиться у вільний час поза комп’ютером, а не замість нього, щоб перехід був плавним і м’яким, щоб дитина вирішила більше часу проводити трохи далі від гаджетів.

Водночас необхідно встановити «нові правила гри» — сімейний контроль за часом, проведеним перед екраном. Обмеження екрана – найефективніший крок.

Все це допомагає налагодити емоційний зв’язок з дитиною, щоб її почуття могли розкритися. Вона або він починає відчувати себе в безпеці та бажано. Швидше за все, дитина знову зацікавиться стосунками з батьками, тому що вони почнуть частіше приносити хвилювання. А в цей час на гаджетах вже діє обмеження часу додатків, адже воно працює на захист дітей!

Сьогодні ми абсолютно не можемо уявити себе без комп'ютера - це реальність нашого життя. Діти - це найголовніше, що у нас є, але ми теж були дітьми! Ми пам'ятаємо і знаємо, як проводили ночі, граючись за комп'ютером, забуваючи зробити уроки та просто проводячи час, ні про що не думаючи. Але від постійного користування гаджетами відучитися було важко, та й не хочеться, щоб дитина страждала.

Якби наші батьки знали про існування дитячого контролю, про поточне місцезнаходження дітей, про обмеження часу додатків – можливо, ми були б іншими! Але ми такі, які ми є, і наші діти ще мають можливість бути набагато кращими за своїх батьків.

Recent articles